אפרו.jpeg

נולדתי בצ'ילה, בהיותה תחת דיקטטורה צבאית, שהרגה, העלימה והגלתה אלפי אזרחים.  גדלתי באווירה אידיאליסטית, לוחמת-למען-חירות ואינטלקטואלית.

אידיאלים אלו הניעו אותי לעלות ארצה, לגליל ולקיבוץ בשנת 1999. מאז עלייתי לארץ חינכתי בני-נוער מאוכלוסיות מוחלשות, במטרה לחזק אותם להיות פרו-אקטיביים בשינוי מצבם.

בשנת 2010 זכיתי לצאת יחד עם משפחתי לשליחות בארגנטינה. שם "גיליתי את אמריקה" ומצאתי כי חיי הקהילה היהודית-הומניסטית  רחבים ומשמעותיים הם אפשריים ורצויים לחיי ולמשפחתי.

כאשר חזרנו לארץ הדבר הראשון שעשיתי היה להירשם ללימודי רבנות חילונית במכון "תמורה", במטרה להתמקצע והביא לישראל את המודל לקהילות יהודיות חילוניות.

היום אני רב חילוני בקיבוצי כפר גליקסון, בו אני חיי יחד עם ענבל ושלושת הילדים שלי. כאן אני בונה את הקהילה שחלמתי, מנחה טקסי חגים, מנחה סדנאות ומארגן חגים קיבוציים.

ניסיון מקצועי:

  • לימודי הנחיית קבוצות, בהתמחות בדרמה, מכללת אורנים.

  • תואר ברבנות חילונית בגישה הומניסטית – מכון תמורה, ירושלים.

  • מאמן נוער (Family Center), מגשר נוער (CMS  מכון גישור), מדריך חברתי (המכון למדריכי חו"ל), מישחוק (משחק החיים בע"מ).

  • B.A – M.A בסוציולוגיה - סנטיאגו, צ'ילה.

  • רב חילוני הומניסטי בקיבוץ כפר גליקסון.

  • מרצה בנושאי יהדות פלורליסטית, מעורבות חברתית, חיים משותפים.

  • יועץ ומנחה בביה"ס בנושא חיים משותפים בפרויקט "תו תקווה ישראלית".

  • מנהל ומרכז פרויקטים חינוכיים רבים: המרכז לחינוך לאזרחות בדמוקרטיה (בית המשפט בחיפה), פנימייה החינוכית באלוני יצחק, שליח הסוכנות היהודית לארגנטינה, וכ'ו.

אפרו 1
אפרו 1

אפרו 2
אפרו 2

אפרו 4
אפרו 4

אפרו 1
אפרו 1

"אני מאמין" שלי

אני מאמין בכל ליבי בזכות של כל אדם, משפחה, קהילה ועם להגדרת עצמית. זכות של כל אדם להגדיר את עצמו כיהודי בצורה כנה, ברגע שהוא מקבל את עברו של העם היהודי כעברו אישי, הוא ערב לעם היהודי ומרגיש שותפות גורל עם העם היהודי. היהודים הם המגדירים את גבולות היהדות ולא ההפך.

היהדות היא תרבות פתוחה, רב-גונית, עשירה, מתפתחת ומתחדשת בצורה מתמדת. אני מאמין ביהדות בלי כפייה דתית, פוליטית, כלכלית, מגדרית או חברתית המגבילה את הזכות הבחירה של כל אדם להגדרת עצמית.

עלינו לפעול בחינוך, בחגיגות חגים, בציון מועדים, בערכת טקסי חיים ובנית קשרים משפחתיים וקהילתיות, כי יהדות ככל התרבויות באה לידי ביטוי בצורה מיטבית במשפחה, בקהילה, במדינה.

 055-6661705

מוזמנים לפנות

אליי בכל נושא:

050-2435000

מוזמנים לפנות

אליי בכל נושא:

המלצות:

 הרב רודריגו דומיניק (אפרו)