לומדים בקהילה

לומדים בקהילה-1.png

שיח רעים

שיח רֵעים מזמן לנו מפגש עם קבוצה לומדת ועם טקסטים יהודיים מתקופות שונות. דרך הטקסטים השונים אנחנו מעשירים את עולמנו האישי והחוויות האישיות שלנו מעצימות את הלמידה. במהלך הלימוד אנחנו חושפים נקודות השקה בין החיים שלנו כאן ועכשיו לבין הטקסט, גם אם הוא בן מאות ואלפי שנים. נקודות אלו משמעותיות משום שבאמצעות סיפור החיים שלנו אנחנו מסוגלים להעניק משמעות חדשה לטקסט ואילו הטקסט מאפשר נקודת הסתכלות חדשה על חיינו אנו. הטקסט משמש כעוגן מצד אחד וכאמצעי להפליג אתו למחוזות רחוקים מאידך. הקבוצה מאפשרת לי כמשתתף.ת להחליט מתי אני מעוניין.ת להקשיב ולהיות יותר פאסיבי.ת ומתי חשוב לי להתבטא ולקחת חלק פעיל יותר בשיח.

 

שיח רֵעים מתקיים מדי שבועיים בימי שלישי ב20:00. מוזמנות ומוזמנים להצטרף.

קוראים ברעים

"קוראים ברעים" הוא מועדון קריאה אשר פועל כבר שנה וחצי. עד הקורונה המפגשים היו במקלט או באוויר הפתוח, מאז הקורונה הם מתקיימים ב-ZOOM בתקווה לחזור למפגשים פנים מול פנים.
15-20 חברי קהילה נפגשים בערך פעם בחודש, זו לא הרצאה אלא שיחה שמתחילה ב"אהבתי" "לא אהבתי" ומכאן נכנסים לעומק הספר ותוכנו. הרעיונות לספרים עולים מתוך המשתתפות במועדון.
נוצר פורמט (לא מחייב) של מפגש אחד על ספר של סופר עברי ובמפגש הבא ספר מתורגם, ולעיתים קראנו שני ספרים של אותו סופר, כדי להכיר קצת יותר את הסופר (לדוגמא: מאיר שלו, פיליפ קלודל). 

ערבי TED

אחת לשלושה או ארבעה חודשים אנו מקיימים בקהילה ערב טד, שנערך באולם המפגשים שלנו, במקלט ברחוב תבור.

הערב נפתח בשעה שמונה במפגש שמח סביב מאכלי אצבע שמביאים החברים. שיחות, צחוק והנאה נשמעים מכל עבר.

לאחר הארוחה הקלה שמשכת כעשרים דקות, אנו מוזמנים לשבת ולהאזין להרצאות.

בכל ערב טד מתקיימות שלש הרצאות אותן מעבירים חברים מן הקהילה. ההרצאות הן בנושאים בהם עוסק כל מרצה. אם זה פן בעבודתו, הובי מעניין או פיתוח מדעי בו הוא לוקח, או לקח חלק.
אורכה המרבי של כל הרצאה עשרים דקות ובסיומה מוקדשות עוד כעשר דקות לשאלות ותשובות.

בתום שתי ההרצאות הראשונות, אנו עורכים אתנחתא של כעשר דקות, בה אנו נהנים משתיית תה או קפה ועוגות שמביאים החברים.  ההרצאה השלישית מסתיימת לקראת השעה עשר ומסיימת ערב מהנה ובציפייה למפגש טד הבא.

לוח שנה קהילתי

אירועים קרובים

 
  • Facebook

צרו קשר עם קהילת רעים |