top of page
דורון רוזנבלום.jpg

אני רב יהודי חילוני הומניסט. יהודי מאמין אני, דוגל בתפיסה הומניסטית, תופס היהדות כתרבות מתפתחת, המושפעת גם מתרבות העולם. אני שואף ל מימוש אחראי של רצוני החופשי  באמצעות עשייתי בעולם.   אני שואף לקחת אחריות, לבחור לעשות טוב.

אני יהודי מתפלל . התפילה היהודית ההומניסטית שלי מתכוונת, מייחלת, מתחייבת למימוש תוחלת האדם באמצעות כוחותיי.

כחוליה בסיפור היהודי לדורותיו אני שואף לממש את כל זה, כאן על פני האדמה במדינה יהודית ריבונית. קוראים לזה להיות ציוני.

אני כאן, מזה כמה דורות. התחנכתי בתנועת "הצופים",  בהמשך לשירות בנח"ל אני חי בקיבוץ אשדות יעקב איחוד עם שרהלה רעייתי. שלושה ילדים גידלנו שהם עתה בוגרים ואני סב לשבעה נכדים.

חיי המקצועיים נעו בעיקר סביב חינוך, הוראה, ניהול חינוכי.  ניהלתי  גם קהילה קיבוצית.  הוסמכתי כרב במסגרת "תמורה" ועשיתי תואר שני בשכטר במשנה ואגדה.

ניסיון מקצועי:

  • רב עמית בקהילת "ימה " בעמק הירדן - ערכתי והנחיתי עשרות טקסי חגים וקבלות שבת.

  • ליוויתי עד היום מספר בני מצווה והוריהם בהכנת טקס בר מצווה  וכן זוג אחד ראשון בטקס נישואין.

"אני מאמין" שלי

אני מאמין ברגעים יהודיים. גם כאלה הנוצרים בטקס.

טקס נישואין. טקס בר מצווה.

טקס של יחיד, זוג  שיש בו הצהרה על מעמדם החדש , טקס שיש לו עדים רבים השותפים לרגע הזה.

אני מאמין בטקס שתהיו עמלים יחד על הכנתו ( הזוג, בר.ת המצווה וההורים) בלימוד, בחשיבה, בהתלבטות, בהחלטה, כך שיהיה בדיוק מה שאתם רוצים שיהיה כאדם או כזוג יהודי שחי בעולמנו.  פיסת תרבות יהודית אוניברסלית.

אני מאמין שאני עושה זאת באהבה.

0508652315

מוזמנים לפנות

אליי בכל נושא:

המלצות:

 

במהלך הטקס נשאתי דברים אל יונתן ואל האורחים. סיכמתי את מי שהיה יונתן בעיניי עד היום ומה הייתי רוצה שייקח ממני, ולקראת סיום אמרתי לו כך: "ניהלנו לאורך כל הדרך המשותפת שעשינו עם דורון שיחה על זהות, על יהדות וישראליות, על תל אביב ועל ישראל, על המקום הקטן הזה אל מול העולם שיש בחוץ וקורא לנו לפעמים לבוא אליו. אני לא אדבר איתך על ציונות ועל אלפיים שנות, ועל כך שזה המקום היחיד שיהודי יכול להרגיש בו מוגן, זו לא הטרמינולוגיה שלי וגם לא שלך. אלא אגיד לך שזה המקום היחיד שבו תוכל לדבר עברית, המקום היחיד שבו תהיה לך משפחה, והמקום היחיד שיש בו שילוב מיוחד של שמש, ים, אנשים מיוחדים במינם שלכל אחד סיפור חיים משלו ודרך שעשה. המקום היחיד שהוא בית, גם כשהבית הזה מקשה ומכאיב ולפעמים גם חונק, אבל זה הבית שלנו ואני מקווה שתמיד תראה במקום הזה את ביתך".

אני רוצה להגיד תודה גדולה לדורון על הדרך המשותפת שעשה איתנו ולעמותת "יהדות חילונית" ששמה אומר הכול: יש עוד זרם ביהדות, והוא לא אורתודוכסי, קונסרבטיבי או רפורמי, אלא חילוני על כל המשתמע מכך, וממליץ לכל מי שרואה בעצמו יהודי חילוני להיעזר ולהסתייע באנשים הנפלאים שנמצאים בה.

שי פלד, אבא של יונתן. 2022

 כשיום ההולדת ה-13 של יונתן התקרב היה ברור לכולנו שלא נלך במסורת המקובלת (גם על לא מעט חילונים) של עלייה לתורה בבית כנסת אורתודוכסי. מצד שני ארוחה משפחתית רבת משתתפים נראתה לנו מעט מפוספסת. רצינו משהו שיבטא את הערכים שלנו כמשפחה חילונית-ישראלית שאוהבת את הרוח והספר ורוצה שבר המצווה יבטא את האהבה הזו.

ככה הגענו אל עמותת "יהדות חילונית" שסיפרה לנו על טקסי בר המצווה שהיא עורכת, וחיברה אלינו "רב חילוני": את דורון שבא אלינו למספר מפגשים שכללו את יונתן ואותנו: שני הוריו, שבהם דיברנו על הערכים שמלווים אותנו כמשפחה. בעזרת דורון מצאנו ביטוי לערכים האלה בתנ"ך ובמקורות יהודים נוספים, ולצדם בשירה העברית, בפזמון ובפרוזה, כל אלה בעיניי ההישג הגדול ביותר של האומה הזו מאז החלה לבנות כאן את ארצה בסוף המאה ה-19.

את הרוח הזו הבאנו לטקס שערכנו בשבת האחרונה שהיה נטול קדושה אבל היה בו הרבה כבוד לרוח הישראלית, שעדיין ולמרות הכול קיימת בארץ הזו, ובסופו יונתן קיים מעמד של מעין עלייה לתורה, שבו הקריא את הפסוקים שבחרנו כולנו, והחל את דרכו לבגרות.

 הרב דורון רוזנבלום

bottom of page